ANA SAYFA
 BASAD GENEL KURUL
 Hakkımızda
 Amaçlarımız
 Görevlerimiz
 Tüzük – İç Tüzük
 Üyelerimiz
 Duyurular
 Eğitim Duyuruları
 BASAD Burs
 Başkent’ten Haberler
 BASAD Bülten
 Faydalı Linkler
 Faydalı Bilgiler
 İletişim


 çıkış
Site Ziyaretçileri
1 ziyaretçi online
 

 

BAŞKENT SANAYİCİLER DERNEĞİ

HABERLER

 

Başkent Sanayicilerinin Sesi

Yazışma Adresi: info@bsd.org.tr 

 

SAYIN BAŞKAN, DEĞERLİ ÜYELER

 

                                                                                    

BAŞKENT SANAYİCİLER DERNEĞİ OLARAK KURULDUĞU TARİHTEN İTİBAREN ÜYELERİ ARASINDA İLETİŞİM VE DAYANIŞMANIN PEKİŞTİRİLMESİ AMACIYLA YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER KAPSAMINDA DÜZENLENEN BU TOPLANTIDA BİR ARAYA GELMİŞ BULUNAN SİZ SAYGIN ÜYELERİMİZ VE MİSAFİRLERİMİZLE BERABER OLMAKTAN MUTLULUK DUYMAKTAYIM.

 

DERNEĞİMİZ, KURULDUĞU 2006 YILINDAN BERİ ÜSTLENDİĞİ MİSYON VE GÖSTERDİĞİ ÇABA İLE AMACINA UYGUN BİR MİNVALDE EMİN ADIMLARLA YÜRÜRKEN, ÜSTLENDİĞİ ROL İTİBARİYLE GELECEĞE YÖNELİK GÜÇLÜ VE MÜSBET İZLENİMLER BIRAKABİLİR. GELDİĞİMİZ SAFHA;SİZİN VARLIĞINIZ, ÇABALARINIZ, TECRÜBELERİNİZ, ZAMANINIZI VE EMEĞİNİZİ  ESİRGEMEMENİZLE OLUŞABİLİRDİ.

 

SONUÇTA,  HERBİRİMİZİN KATKILARIYLA GELDİĞİMİZ SAFHANIN BİR TEZAHÜRÜDE İLGİLİ ÇEVRELERİN YÜKSEK TAKDİRLERİDİR. BUNU ÖZELLİKLE VE KIVANÇLA VURGULAMAK İSTİYORUM.

ELBETTEKİ, BİR HİZMETİN EN İYİ ŞEKİLDE İCRA EDİLMESİ ONU OLUŞTURAN MEKANİZMANIN VERİMLİ ÇALIŞMASI VE BU MEKANİZMAYI ETKİLEYEN TÜM UNSURLARIN DA EN DOĞRU ŞEKİLDE BÜTÜNLEŞMESİYLE OLUŞUR.

 

BİZLER, ÜLKE REFAHININ EKONOMİK BOYUTUNU İLGİLENDİREN TEMEL YAPI TAŞLARINDAN, SANAYİCİLER OLARAK;

ZOR GÜNLERDEN GEÇTİĞİMİZ ŞU DÖNEMDE; GÜÇLERİMİZİ, BİRİKİMLERİMİZİ, TECRÜBELERİMİZİ BİR ARAYA GETİRMEK SURETİYLE; BİLGİ VE POZİTİF YAKLAŞIMLARLA SÖZ SAHİBİ OLABİLECEĞİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ.  

 

BU İTİBARLA, EĞİTİM İLK ÖNCELİĞİMİZ OLDU(GEÇTİĞİMİZ ALTI AY İÇİNDE DERNEK ÜYELERİMİZE VE ÇALIŞANLARINA YÖNELİK 5 AYRI KONUDA EĞİTİMLER DÜZENLENDİ VE BU EĞİTİMLER ARTARAK DEVAM EDECEKTİR.)

BİLİYORUZ Kİ;  BİR YATIRIM ALANI OLARAK EĞİTİMİN, MADDİ VE MANEVİ MANADA KİŞİSEL VE TOPLUMSAL GETİRİSİ, UZUN DÖNEMDE, ÜLKELERİN GELİŞMİŞLİK DÜZEYİ İLE DE DOĞRUDAN İLİŞKİLİDİR.

 

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DÖNEM İTİBARİYLE, DÜNYA EKONOMİSİNİ DERİNDEN SARSAN, KARAR VERME VE DENETİM MEKANİZMALARIN ETKİNLİĞİNİ SORGULANIR HALE GETİREN KÜRESEL KRİZ, DOĞRUDAN VE DOLAYLI ETKİLERİYLE DEVAM ETMEKTE. ÖZELLİKLE, BİZİ FEVKALADE ETKİLEYEN VE CARİ İŞLEMLER AÇIĞININI DA TETİKLEYEN PROBLEM, İHRACATTAKİ DARALMA FAKTÖRÜDÜR. İHRACATIMIZI YETERİ KADAR ARTIRAMAMAMIZ, ULUSLAR ARASI REKABET GÜCÜ VE EKONOMİK-KÜRESEL HEGOMANYA ZİHNİYETİNİN BASKISINA DİRENEN VE ÜRETİME DEVAM EDEBİLMEK İÇİN YÜKSEK FAİZLİ KREDİLERLE YURTDIŞINDAN ARA MALI VE YATIRIM MALI İTHALATIYLA SIKINTIYA GİREN SANAYİ SEKTÖRÜNDE ÇÖZÜME YÖNELİK DEVLET DESTEĞİ VE BUNA BAĞLI OLARAK; İVME KAZANDIRAN, İNOVASYONA ODAKLANMIŞ, KATMA DEĞER ÜRETEN, VERİMLİLİĞİNİ HIZLA ARTIRABİLEN BİR İMALAT SANAYİİ YAPISINA DÖNÜŞÜM; DESTEKLEME POLİTİKA VE UYGULAMALARININ İVEDİ OLARAK HAYATA GEÇİRİLMESİNİN GEREKLİLİĞİDİR… SİZİNDE BİLDİĞİNİZ GİBİ; SANAYİ VE İMALAT SEKTÖRÜ,  TÜRKİYE GİBİ GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDE VERİMLİLİĞE VE TEKNOLOJİK İLERLEMEYE KATKISININ YANI SIRA EKONOMİNİN GENELİNE YÖNELİK YARATTIĞI DİĞER DIŞSALLIKLAR İLE EKONOMİK PERFORMANSIN EN ÖNEMLİ BELİRLEYİCİSİDİR.

 

BUNA RAĞMEN, SANAYİLEŞME VE ÜRETİM ARTIŞI ÜZERİNE KURULAMAYAN SİSTEM İÇİNDE SICAK PARA HAREKETLERİYLE DALGALANMALAR YAŞANMAKTA, BUNUN SONUCUNDA DA KRİZLER SÜREKLİ HALE GELMEKTEDİR. SANAYİ POLİTİKASININ, SEÇİLMİŞ BAZI SEKTÖRLERE TEŞVİK VERMENİN ÖTESİNDE, GELİŞMİŞ VE YENİ GELİŞMEYE AÇIK TÜM SEKTÖRLERDE İŞLETMELERİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMAYA YÖNELİK YARDIM VE UYGULAMALARDAKİ BAŞARI; DOĞAL OLARAK, BİR ÜLKEDE ÜRETİLEBİLEN HER ÜRÜNÜN VE İKTİSADİ OLARAK KARLILIK GÖSTEREN, VARLIĞINI SÜRDÜREBİLEN HER SANAYİNİN GELİŞTİRİLMESİ VE İHRACATA DÖNÜK ÖLÇEĞİNİN BÜYÜTÜLMESİ, İSTİHDAM VE REFAH AÇISINDAN ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

 

BU SEBEPLE, SEKTÖRLERİMİZİN GELİŞİMİNİN ÖNÜNDE DURAN MENFİ FAKTÖRLERİN BERTARAF EDİLMESİ HUSUSUNDA SANAYİ STRATEJİSİNİN ORTAK AKIL VE KATILIMCI BİR YAKLAŞIMLA TASARLANMASI GEREKTİĞİ İNANCINDAYIM.

YUKARIDA BAHSETTİĞİM GİBİ, ÇÖZÜMÜNE KATKI SAĞLAMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ÇOK CİDDİ SORUNLAR VAR!  BİR DE KÜRESEL EKONOMİ İÇİNDE HEGOMANYASINI KULLANAN GÜÇLER VAR DEDİK… ----KURTLARIN İSTİLA ETTİĞİ BİR SAHRADA KOYUN OLMAMIZ ELBETTE BEKLENEMEZ---

 

BU DURUMDA, ÜLKE OLARAK YA HİÇ BİR ŞEY ÜRETMEDEN AYNI SÖYLEMLERİ TEKRARLAYARAK, ELEŞTİRİ YAPAN ASLAN, YA DA, YAPICI,  ELEŞTİRİLERİNİ,  STRATEJİSİYLE VURGULARKEN, FERASET VE ZEKÂSIYLA ÇÖZÜM ÜRETEN KARTAL OLACAĞIZ.

GÜVENİLİR, TOPLUMSAL SORUMLULUK SAHİBİ, İSTİKRARLI, İŞBİRLİĞİNE DAYALI VE BEŞERİ REFAHIN ARTIRILMASINI KENDİNE ÖNEM ATFEDEN ‘’BAŞKENT SANAYİCİLER DERNEĞİ ‘ OLARAK, SAHİP OLDUĞU DONANIM VE POTANSİYEL İLE GÜCÜNÜ HİSSETTİRMEYE ZATEN BAŞLAMIŞTIR.

HEP BİRLİKTE, BİLGİMİZLE, TECRÜBELERİMİZLE, FEDAKÂRLIĞIMIZLA, SEVGİMİZLE KISACASI TAŞIDIĞIMIZ AİDİYET DUYGUSUYLA ÖNEMLİ VE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ.

 

ÇÜNKÜ BURADA;  DOSTLUK, KARDEŞLİK,  PAYLAŞIMCILIK,  TOPLUMSAL VE DEMOKRATİK DEĞERLERE BAĞLILIK, EŞDUYUMU DOĞURAN, SEVGİYİ BESLEYEN, ORTAK KARARLARI ORTAK ÇALIŞMALARLA GERÇEKLEŞTİREN VE PAYLAŞTIKÇA ARTAN BİR SEVGİ İLE TEZAHÜR EDEN BAŞARILI BİR BİRLİKTELİK SÖZ KONUSUDUR.  ÜSTLENECEĞİMİZ SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMEDE BİRBİRİMİZE GÜVENMELİYİZ. BÖYLELİKLE, ORTAKLAŞA PAYLAŞTIĞIMIZ BU ÜLKE İÇİN BİR SONRAKİ JENERASYONA ÖRNEK VE MODEL OLABİLECEK KALICI HİZMET VE İMZALAR BIRAKABİLİRİZ. TÜM BUNLAR BİREYSEL YAŞAM OLANAKLARIMIZI,  ARTTIRABİLMENİZİN,YANISIRA, ULUSUMUZUN VE İNSANLIĞIN DAHA YAŞANILIR BİR HALE GELMESİ İÇİN YAPACAĞIMIZ KATKILARA BAĞLANAN UMUTLARA DAYANMAKTADIR. BU UMUTLARI BOŞA ÇIKARMAYACAĞIMIZA YÖNELİK GÜVENİMİZ TAMDIR.

 

BU VESİLEYLE, DERNEĞİMİZİN OLUŞUMUNDA;

            HEYECANLARIYLA, BİLGİSİYLE, TECRÜBESİYLE KATKI VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDİYOR, HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNUYORUM.  

 

RAŞİT MOR

 

ZiyaBey Caddesi 3. Sokak No:5/15 Balgat / ANKARA   

Tel: 0312 285 63 25 - Fax: 0312 285 63 32     info@bsd.org.tr 


 


Duyurular

Derneğimizin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Mayıs 2015 günü yapıldı.

BASAD
DOVIZ KURUNDAKI DUSUSDEN MEMNUNMUSUNUZ?
EVET
HAYIR
KISMEN
FIKRIM YOK
 
Warning: include_once(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_include=0 in /home/ftpbsd/public_html/templates/latismain/footer.php on line 80

Warning: include_once(http://tools.hostservisi.com/exchange/doviz.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/ftpbsd/public_html/templates/latismain/footer.php on line 80

Warning: include_once(): Failed opening 'http://tools.hostservisi.com/exchange/doviz.html' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/ftpbsd/public_html/templates/latismain/footer.php on line 80
Ankara'da Bugün
Click for Ankara, Turkey Forecast
İstanbul'da Bugün
Click for Istanbul, Turkey Forecast
İzmir'de Bugün
Click for Izmir, Turkey Forecast