ANA SAYFA
 BASAD GENEL KURUL
 Hakkımızda
 Amaçlarımız
 Görevlerimiz
 Tüzük – İç Tüzük
 Üyelerimiz
 Duyurular
 Eğitim Duyuruları
 BASAD Burs
 Başkent’ten Haberler
 Geçmiş Bültenler
 BASAD Bülten
 Faydalı Linkler
 Faydalı Bilgiler
 İletişim


 çıkış
Site Ziyaretçileri
1 ziyaretçi online
 

 Ankara Esenboğa Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından Avrupa’nın "En iyi havalimanı" seçildi.

TAV Havalimanları Holding’ten yapılan açıklamaya göre, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından yıllık yolcu kapasitesine göre dört kategoride gerçekleştirilen yarışmada, TAV Havalimanları Holding’in işlettiği Ankara Esenboğa Havalimanı "5-10 milyon yolcu" kategorisinde "En iyi havalimanı" olarak belirlendi.

Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin yolcu kapasitesine göre 4 kategoride gerçekleştirdiği yarışmada diğer kategoriler olan 5 milyona kadar olan havalimanlarında İtalya-Bolonya Havalimanı, 10-25 milyon arasındaki kategoride İspanya-Palma de Mallorca Havalimanı, 25 milyonun üstündeki havalimanları kategorisinde de Hollanda-Amsterdam Havalimanı "En iyi havalimanı" seçildi.

Ödül töreni İngiltere’de

İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen törende Ankara Esenboğa Havalimanı’na verilen ödülü Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal ile TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener birlikte aldı.

Birdal’ın törende, kamu ve özel sektör ortaklığının en iyi örneklerinden olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği kaydedildi.

Açıklamada, TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’in de törende yaptığı kunuşmada, şu görüşleri dile getirdiği bildirildi:

"Avrupa Birliği’ne (AB) aday bir ülkenin başkenti olan Ankara’da üç yıl önce hizmete açtığımız Esenboğa Havalimanı’nın Avrupa’nın ’En iyi havalimanı’ seçilmesi, bizleri Türk sivil havacılığının havalimanı işletmeciliğinde ulaştığı çizgi açısından son derece mutlu etmiştir. Bu başarıda havalimanı işletmeciliğini bir değerler ve hizmetler bütünlüğü olarak görerek destek veren başta Ulaştırma Bakanlığı, DHMİ ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz."

Çevre duyarlılığı

Yarışmada Türkiye’de iç ve dış hatlar terminallerinin ilk kez birlikte kullanıldığı terminal niteliğine de sahip olan Ankara Esenboğa Havalimanı, "çevreye duyarlılık, kalite, güvenlik, ticari alanlar ile operasyon akıcılığı ve becerileri" kriterleriyle de değerlendirildi.

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

İlk çocuk üniversitesi Ankara’ya

Etimesgut’a haciz şoku

Kaçak olan LPG istasyonları yıkılıyor

Kızılay esnafından Çankaya’ya destek


 

devam>>>


 


Duyurular

Derneğimizin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Mayıs 2015 günü yapıldı.

BASAD
DOVIZ KURUNDAKI DUSUSDEN MEMNUNMUSUNUZ?
EVET
HAYIR
KISMEN
FIKRIM YOK
 
Warning: include_once(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_include=0 in /home/ftpbsd/public_html/templates/latismain/footer.php on line 80

Warning: include_once(http://tools.hostservisi.com/exchange/doviz.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/ftpbsd/public_html/templates/latismain/footer.php on line 80

Warning: include_once(): Failed opening 'http://tools.hostservisi.com/exchange/doviz.html' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/ftpbsd/public_html/templates/latismain/footer.php on line 80
Ankara'da Bugün
Click for Ankara, Turkey Forecast
İstanbul'da Bugün
Click for Istanbul, Turkey Forecast
İzmir'de Bugün
Click for Izmir, Turkey Forecast